U Nikšiću 53 novopozitivna pacijenta

 U Nikšiću 53 novopozitivna pacijenta

foto: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1269 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 319 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica128
Nikšić53
Budva29
Bar17
Cetinje16
Pljevlja12
Herceg Novi12
Danilovgrad10
Tivat7
Tuzi7
Bijelo Polje6
Berane4
Kotor4
Rožaje4
Ulcinj3
Žabljak2
Kolašin2
Plužine2
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Berana (2), Nikšića i Podgorice..

Najstariji preminuli je imao 82 godinu a najmlađi 48 godina (1972 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 615 a od početka godine 624.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 297 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9297.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 43709.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica451112790127
Nikšić661529171
Bijelo Polje656165867
Bar505132651
Budva482127614
Cetinje46482723
Berane389180347
Pljevlja306110429
Herceg Novi282108124
Kotor276100120
Tuzi1322685
Danilovgrad1218064
Ulcinj10093935
Rožaje94125435
Mojkovac8727210
Kolašin771624
Plav2716711
Tivat2679211
Andrijevica2527211
Plužine25524
Šavnik1891
Žabljak161926
Petnjica15881
Gusinje2434
UKUPNO929733473615

Metodološke napomene:

 *) prikaz oboljelih i oporavljenih po opštinama je podložan promjeni nakon dobijanja dodatnih podataka iz epidemioloških istraživanja i prikupljanja podataka sa terena. Inicijalne prijave koje pristižu u Institut obrađuju se po uputnoj zdravstvenoj ustanovi koja često pokriva teritoriju više opština te inicijalne klasifikacije po opštinama često ne odražavaju pravo stanje na terenu u trenutku objavljivanja.

[1] Broj predstavlja sve slučajeve infekcije otkrivene korišćenjem PCR testova i brzih antigenskih testova koji su prijavljeni Institutu za javno zdravlje Crne Gore

Avatar

Portal Nikšić

Pročitajte još