IJZ registrovao 387 novih slučajeva virusa korona, u Nikšiću 74

 IJZ registrovao 387 novih slučajeva virusa korona, u Nikšiću 74

Foto: Pixabay

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1331 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 387 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica172
Nikšić74
Budva23
Bijelo Polje16
Cetinje15
Herceg Novi13
Berane13
Pljevlja13
Rožaje9
Tivat7
Kotor6
Bar5
Tuzi5
Kolašin4
Danilovgrad3
Ulcinj3
Plav2
Plužine1
Mojkovac1
Petnjica1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Rožaja i Nikšića, koji su imali 82 odnosno 83 godine starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 759 a od početka pandemije 768.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 487 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7986.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 58316.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica364319670171
Nikšić706730289
Bar561225475
Bijelo Polje421230972
Berane356238354
Kotor340141520
Pljevlja311166432
Cetinje306141330
Budva296231820
Herceg Novi275150530
Rožaje144145441
Danilovgrad11511596
Tuzi1064546
Tivat101115013
Kolašin882684
Mojkovac4934810
Andrijevica4533213
Plužine34915
Plav2720211
Ulcinj24112843
Žabljak212226
Šavnik8331
Petnjica51253
Gusinje4484
UKUPNO798649247759
Avatar

Portal Nikšić

Pročitajte još

Leave a Reply

Pravila Komentarisanja
Uslovi Korišćenja