Crna Gora preko Slovenije do naredne faze!

Rukometašice Crne Gore igraće u glavnoj fazi Evropskog prvenstva u Danskoj. U trećem kolu grupe A, crnogorske reprezentativke su savladale Sloveniju – 26:25 (15:9).

Iako su tokom čitavog meča imale prednost koja je u par navrata išla i do osam golova, naše reprezentativke uz dosta problema ostvarile su pobjedu u meču odluke.

,,Lavice“ su u nešto sporijem ritmu otvorile večerašnji susret u Herningu.

Napad u uvodnih pet minuta nije funkcionisao, ali je nakon vođstva Slovenki od 2:0, tim Kima Rasumsena zaigrao mnogo bolje.

U periodu od šestog do 19. minuta, Crna Gora je blistala u oba pravca, pa je serijom 9:1 stigla do lijepe prednosti – 9:3.

Visok nivo koncentracije u odbrani, Crnogorke su zadržele do odmora kada je takođe bilo šest golova prednosti – 15:9.

Ni nakon desetominutne pauze nije se mijenjala situacija na terenu.

Naš tim dominirao je u oba pravca, a u 42. minutu  stigao je i do ogromnih osam golova prednosti – 22:14!

Visoko vođstvo uljuljkalo je Crnu Goru. Napad je potpuno stao, ali ni odbrana nije bila na niovu iz većeg dijela meča. Slovenke su to uspjele da iskoriste, pa su u 58. minutu bile potpuno u igri – 25:24!

Ipak, naš tim u posljednja dva minuta nije dozvolio totalni preokret pa je zasluženo stigao do trijumfa.

Najefikasnije u redovima crnogorske reprezentacije bile su Jovanka Radičević sa devet i Jelena Despotović sa šest golova.

Crna Gora nakon prve faze ostaje u Herningu gdje će biti dio novoformirane grupe I.

Naše reprezentatiivke igraće protiv Švedske (10. decembar), Rusije (13. decembar) i Španije (15. decembar).

U drugom meču koji je odigran u istom terminu Hrvatska je bila bolja od Srbije – 25:24.