Košarkaši Crne Gore poraženi su od Velike Britanije

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Velike Britanije 59:74 u četvrtom kolu kvalifikacija za Eurobasket na turniru u francuskom gradu Po.

Izabranici Boška Radovića propustili su veliku priliku da se pobjedom plasiraju na kontinentalni šampionat i sada se situacija u grupi jako zakomplikovala pred posljednja dva kola kvalifikacija.

Samo na početku prvog perioda Crna Gora je imala prednost kada smo vodili 12:7, a nakon toga Britanci su zaigrali mnogo bolje i prvi period dobili rezultatom 28:19.

U finišu drugog perioda uspjela je Crna Gora da zaigra bolje, da se približi rivalu, pa su naši košarkaši na poluvremenu imali samo minus tri – 37:40.

Crna Gora je jako loše odigrala treću četvrtinu, Britanci su u jednom momentu otišli i na plus 13, a pred odlučujući period imali smo minus devet – 46:55.

Ništa se nije promijenilo ni u posljednjem kvartalu, opet su Britanci bili znatno bolji, naša selekcija se mučila i u napadu i u odbrani, pa je poraz na kraju bio neminovan.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Marko Simonović sa 14 poena, Nemanja Đurišić je dodao 11, a Džastin Kobs devet.

Kod Britanije se istakao odlični Gabrijel Olaseni sa 28 poena, a Majls Heson je dodao 15.

Sada i Crna Gora i Britaniju imaju skor od po dvije pobjede i dva poraza, pa će prozor u februaru odlučivati o putnicima na Eurobasket.

Četvrta četvrtina

Kraj meča, poraz Crne Gore.

U samom finišu Britanija vodi 67:54.

I dalje Britanci imaju plus 13, Crna Gora sve dalje od pobjede i plasmana na Eurobasket.

Opet Britanci idu na plus 13, 48:61.

Olaseni je pogodio, održavaju Britanci prednost 48:57.

Đurišić pogađa, smanjili smo na 48:55.

Treća četvrtina

Kraj trećeg perioda, Crna Gora – Velika Britanija 46:55.

Plus 13 za Britance, 40:53.

Trojka Ivanovića, smanjili smo na 40:49.

Pola treće četvrtine, a naša seleckija je i dalje bez poena, 37:49.

Najveća prednost za Veliku Britaniju do sada, 37:47.

Nelson pogađa trojku, idu Britanci na 37:45.

Britanci prvi stižu do poena u nastavku, 37:42.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, vodi Velika Britanija 37:40.

I dalje je plus četiri za protivničku selekciju, 32:36.

Održavaju Britanci prednost i dalje, 30:34.

Simonović pogađa, prilazimo polako na 26:30.

Nikolić je pogodio trojku, sada je 24:30.

Loša igra u odbrani naše selekcije, vode Britanci 21:30.

Ivanović je pogodio na startu drugog perioda, 21:28.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, vodi Velika Britanija 19:28.

Jako loša sekvenca u igri naše reprezentacije, gubimo 14:23.

Britanci sada drže vođstvo u svojim rukama, 14:21.

Preokret Britanaca, sada oni vode 12:13.

Dobar šut naše selekcije na startu, vodimo 12:7.

Egal na samom startu, rezultat je 5:5.

Bjelica je pogodio, 2:0 za Crnu Goru.

Izabranici Boška Radovića imaju veliku priliku da pobjedom osiguraju odlazak na Eurobasket.

Crna Gora je prije dva dana savladala Njemačku, pa trenutno ima skor od dvije pobjede i jednog poraza u grupi.