,,Lavice“ promašile napad za remi, slavlje Rusije!

Rukometašice Crne Gore poražene su u prvom meču Grupe 1 glavne faze Evropskog šampionata u Danskoj.

Izabranice Kima Rasmusena izgubile su od Rusije 24:23.

,,Lavice“ su pružile sjajan otpor jednom od favorita na šampionatu, ali više od poraza nijesu mogle.

Odlično je Crna Gora započela susret i imala prednost na samom početku 5:2, ali je onda Rusija napravila seriju i povela 8:5.

Uspjela je Crna Gora da se vrati sredinom perioda, a na poluvremenu rezultat je bio 13:13.

Igralo se na početku drugog dijela gol za gol, a onda je Crna Gora sredinom poluvreemena došla do plus 2, 19:17.

Opet su Ruskinje uspjele da se vrate i odgovore našoj selekciji, pa su ponovo povele 20:19. Kada se činilo da bi naša selekcija mogla do iznenađenja, Ruskinje su se razigrale i otišle na plus četiri, pet minuta prije kraja.

,,Lavice“ su na minut i po do kraja stigle na minus jedan, 24:23. promašila je Rusija napad, a onda i naša selekcija nije uspjela da iskoristi sledeći napad za remi pa je rezultat ostao 24:23.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Jelena Despotović sa sedam pogodaka, dok je Đina Jauković dodala pet.

U selekciji Rusije po četiri pogotka su imale Fomina, Samokina i Vedekina.