Novak Đoković je apsolutni vladar Melburna!

Izvor: Foto: EPA-EFE

Novak Đoković osvojio je Australijan open po deveti put u svojoj karijeri. Najbolji reket svijeta u finalu je bio bolji od Medvedeva sa 3:0 u setovima!

Za 21. uzastopnu pobjedu u Melburn parku Đokoviću je bilo dovoljno sat vremena i 53 minuta – 7:5, 6:2, 6:2.

Novom titulom na Australijan openu Đoković je stigao do 18. grend slem trofeja i sada ima svega dva manje od Rodžera Federera i Rafaela Nadala.

Osim toga, srpski teniser će 8. marta i zvanično srušiti rekord Švajcarca po ukupnom broju nedjelja provedenih na prvoj poziciji ATP liste.

Novak je odlično otvorio svoje 28. grend slem finale. Najbolji reket svijeta relativno brzo stigao je do brejka i prednosti od 3:0.

Ipak, odgovor ruskog bombardera uslijedio je na istovjetan način pa je nakon dvadesetak minuta igre bilo 3:3.

Do finiša uvodnog seta nije bilo brejkova, a onda je Novak u 12. gemu oduzeo servis Medvedevu za 1:0 u setovima!

Rus je već u prvom gemu drugog seta napravio brejk i to je sve što je uspio da uradi.

Novak je “letio“ po terenu, “crtao“ linije, gospodario i na mreži pa je za samo 36 minuta rezultatom 6:2 stigao do ogromnih 2:0 u setovima.

Tada je bilo jasno da je ruski teniser praktično bez šanse da bilo šta promijeni u ovom finalu.

Đoković je već u uvodnim gemovima trećeg seta napravio brejk što mu je bilo dovoljno da dođe do ukupne pobjede!