Prvi poraz ,,sokola“: Norvežani slavili u Podgorici

Izvor: foto: FSCG

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Norveške sa 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

“Sokoli“ su tako martovski ciklus kvalifikacija završili sa šest bodova. Crna Gora je večeras odigrala dvca različita poluvremena. U prvom su Norvežani bili dominantni u polju, praktično su sakrili loptu našim reprezentativcima, dok je u drugom dijelu igra izabranika Miodaga Radulovića bila mnogo bolja, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz protiv skandinavske selekcije.

Od samog starta meča Norveška je mnogo bolje djelovala. Skandinavci su sigurnom igrom, naročito u veznom redu, kontrolisali dešavanja na terenu, a u s vremena na vrijeme su i prijetili golmanu Mijatoviću.

Gosti su pokušavali preko Ajera i Torsbija, ali Mijatovič nije imao potrebu da interveniše.

Naš tim je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 26. minutu. Đurđević se izborio za prostor, šutirao, ali je golman gostiju dobro reagoao.

Tri minuta kasnije viđena je dobra prilika za Norvešku. Svenson je natrčao na loptu, uputio dobar udarac, ali je Hakšabanović uspio da izblokira njegov udarac i da pošalje loptu u korner.

Odbrane ipak nije bilo u 35. minutu. Eljunusi je prošao po lijevoj strani, ubacio liptu u srce peterca, a tamo je bio Serlot koji je bez problema zatresao mrežu “sokolo“ – 0:1.

Drugi dio igre donio je mnogo bolju igru crnogorske reprezentacije.

Konačno se trgnuo i vezni red, a već u 49. minutu mogli smo do poravnanja. Adam Marušić je centrirao,  Jovetić je tukao glavom a golman Jarštaj je sjajnom paradom sačuvao svoj gol.

Crna Gora je u tim momentima djelovala kao bolji tim, agresivna igra na sredini terena pravila je Norvežanima puno problema, pa je Mijatović skoro bio bez posla.

Nakon poluprilike Šćekića i Hakšabanovića, otvorila se kontra gostujućoj selekciji i to u 61. minutu.

Pogriješio je Hakšabanović, norveški fudbaleri su istrčali dobro kontru, ali istu Haland nije uspio da završi golom .

Kako je vrijeme odmicalo Norvežani su pokušali da značajno spuste ritam igre, a Crna Gora je konstantno prijetila.

Bili su “sokoli“ blizu gola i u 75. minutu, ali je Stefan Savić šutirao glavom pravo u Jarštajna.

Pokušao je Radulović izmjenama da unese svježinu za posljednjih petnaestak minuta, ali naš tim nije uspio da golom kruniše bolju igru u nastavku.

Crna Gora će naredni meč u kvalifikacijama odigrati protiv Turske 1. septembra, dok će Norveška istog dana ugostiti Holandiju.

U ostalim mečevima u grupi G, Holandija je slavila sa ubjedljivih 7:0 na gostovanju Gibraltaru, dok je Letonija u Istanbulu priredila iznenađenje protiv Turske – 3:3.