Remi Lavica za kraj Evropskog prvenstva!

U posljednjem meču na ovogodišnjem Evropskom prvensvu, rukometašice Crne Gore remizirale su sa Španijom – 26:26 (11:17).

Crna Gora je tako ovogodišnje EP završila sa dvije pobjede, tri poraza i jednim neriješenim rezultatom.

Lavice su veoma loše odigrale prvi dio igre. Veliki broj grešaka glavni je razlog dominacije španske reprezentacije u prvom poluvremenu – 17:11.

U nastavku totalno drugačija slika. Naša ekipa “zategla“ je u odbrani i to je veoma brzo dalo rezultata.

Serijom od 7:1 u periodu od 39. do 45. minuta crnogorske rukometašice preuzele su vođstvo – 22:21.

U posljednjih 15 minuta igralo se gol za gol.

Finiš je bio izuzetno dramatičan. Prvo su Lavice imale napad za pobjedu, ali je udarac Itane Grbić odbranila nevjerovatna Silvija Navaro. A onda je i španska selekcija bila na korak od pobjede, ipak sjajna Ljubica Nenezić odbranila je zicer.

Najefikasnija u redovima reprezentacije Crne Gore bila je Jovanka Radičević sa sedam golova. Pet je dodala Đina Jauković dok su po četiri put a mrežu tresle Jelena Despotović, Itana Grbić i Majda Mehmedović. Kod španske selekcije najbolja je bila Penja sa šest golova.