Trebjesa savladala Nikšić u gradskom derbiju

RK ,,Trebjesa“

Gradski derbi pripao je „medvjedicama“ koje su posle preokreta u drugom poluvremenu i bolje igre u odbrani savladale gradskog rivala sa 21:20. Meč su bolje otvorile igračice ,, Nikšića“ i u 10 minutu vodile sa 6:3. U tim trenucima ,,Trebjesa“ ne koristi igrača više, ali boljom igrom u napadu ipak do poluvremena dolaze na minus 2 ( 9-11). Nakon odmora puno bolja igra u oba pravca uz potporu Marijane Gezović koja je odbranila 14 šuteva i sasvim zasluženo je izabrana za igračicu utakmice.

RK Trebjesa – ŽRK Nikšić 21:20 ( 9-11 )

RK Trebjesa : Gezović 14 odbrana ,Pandurević ,Kecojević ,Popović ,Čvorović ,Miljanić 1, Drašković,Blečić 5,Dorongić 1,Radović ,Bošnjak 4,Varajić 1,Burić 6,Gezović 3, Gardašević, Vujović

ŽRK  Nikšić :Kovačević ,Lučić ,Bulatović 1, Jakovljević ,Vučetić ,Radović ,Žižić, Sekulić,Krcunović ,Terzić 3,Vukasojević 3, Radonjić 9,Laketić ,Pejović 4,Ivanović ,Vujačić

U redovima ,,Trebjese“ najefikasnija je bila Sara Burić sa 6, Sara Blečić je postigla 5, Lejla Bošnjak 4 Marijana Gezović je imala 14 uspjesnih intervencija. U redovima ,,Nikšića“ Danila Radonjić postigla je 9 golova.